Sigita džiaugiasi sprendimu apdrausti paauglius vaikus: sūnus išmokas gavo 18 kartų

Sigita džiaugiasi sprendimu apdrausti paauglius vaikus: sūnus išmokas gavo 18 kartų

Klaipėdietės Sigitos sūnui – jau devyniolika metų, tačiau vaikui sudarytos gyvybės draudimo sutarties mama kol kas nutraukti neketina. Šios šeimos istorija rodo, kad investicinio gyvybės draudimo sutartį galima sudaryti ne tik tada, kai vaikas yra kūdikis, bet ir paauglystėje. Remiantis sutartimi, pasirašyta vos prieš penkerius metus, išmoka dėl traumų vaikinui buvo išmokėta jau 18 kartų.

Traumos – kas antrą mėnesį

Aktyviai sportuojantis Sigitos sūnus yra perspektyvus rankininkas. Tuoj po to, kai buvo sudaryta investicinio gyvybės draudimo sutartis vaikui, sportas tapo kasdieniu jo užsiėmimu. Kaip neretai nutinka, aktyvias sporto treniruotes pradėjo lydėti traumos. Laimei, Sigita buvo pasirinkusi papildomą draudimą nuo traumos dėl nelaimingo atsitikimo, todėl šeima kaskart, kai vaikinas patirdavo traumą, sulaukdavo finansinės pagalbos.

„Tuo metu sūnus traumas patirdavo vieną po kitos, kone kas antrą mėnesį. Būdavo, vos spėja užgyti viena trauma, tuoj susižeidžia vėl – ir žaisdamas, ir treniruočių metu.

Lūždavo rankų ir kojų pirštai, kentėjo rankos bei riešas. Griūdamas žaidimo metu, buvo patyręs smegenų sutrenkimą, jam buvo lūžusi nosis“, – pasakoja Sigita.

Mama net konsultavosi su draudimo specialistais, nerimaudama, ar po eilinės traumos gaus išmoką. Tačiau visi nelaimingi atsitikimai buvo pagrįsti išrašais, rentgeno nuotraukomis, kompiuterine tomografija. Patyrus rimtą kelio traumą, teko daryti net magnetinį rezonansą. „Nežinau, ką manė specialistai, bet išmokas mes visada gaudavome“, – šypsosi Sigita.

Su konsultante susipažino darbe

Beje, mintis apdrausti vaikus kilo ne dėl sūnaus, o dėl dukters, kuri vaikystėje taip pat dažnai nugriūdavo ir ką nors susilaužydavo.

„Traumos ją ištikdavo, rodos, lygioje vietoje. Pamaniau, kad reiktų apdrausti“, – prisimena Sigita.

Klaipėdietė džiaugiasi savo kelyje sutikusi bendravardę gyvybės draudimo konsultantę Sigitą Eidėnaitę-Paukštę, kuri yra visada pasirengusi pakonsultuoti ir patarti.

„Su konsultante susipažinau darbe. Mano darbdavys nusprendė motyvuoti darbuotojus, sudarydamas investicinio gyvybės draudimo sutartis darbuotojų naudai, o konsultantė Sigita atėjo sudaryti sutarčių su mumis. Kalbėdamasi su ja, išsakiau ir rūpestį dėl vaikų traumų bei paprašiau konsultacijos dėl gyvybės draudimo savo vaikams.

Man nereikėjo niekur papildomai kreiptis ar ieškoti. Po pokalbių su konsultante, kurių metu aptarėme mūsų poreikius, sudariau investicinio gyvybės draudimo sutartis su papildomu draudimu nuo traumos dėl nelaimingo atsitikimo abiem savo vaikams“, – kalba moteris.

Išlaidos – ir įtvarams

Tuo metu vaikai dar buvo paaugliai. Dabar sūnus jau pilnametis, o dukrai sukako septyniolika. Nors bręsdama dukra patiria vis mažiau traumų, vieną išmoką dėl nelaimingo atsitikimo yra gavusi ir ji.

Draudimo išmokos sūnui pervedamos į jo asmeninę sąskaitą, todėl dalį lėšų vaikinas gali panaudoti asmeniniams poreikiams. Juokaudama Sigita tai vadina moraline kompensacija. Tačiau labiausiai išmokos pravertė gydantis ir reabilitacijai po gydymo.

„Dėl traumų patyrėme daug išlaidų. Teko pirkti visus įtvarus, o kadangi traumos sekė viena po kitos, įtvarų reikėjo daug. Likdavo traumų pasekmės, todėl įtvarus reikėjo nešioti netgi sportuojant, kad sūnus nesusižeistų iš naujo ir jautrios vietos būtų stabilesnės“, – kalba Sigita.

Ji sako, kad kol sūnus sportuos ir leis vaikų amžius, investicinio gyvybės draudimo sutartys jiems bus tęsiamos ir toliau.